Рубрика - Як лікувати застуду

Як не захворіти восени

Зарядка, прогулянки, контрастний душ та інші лайфхаки для збереження свого здоров'я.

Пам’ятаєте давньогрецький міф про Деметру та Персефону? Це там, де бог підземного царства Аїд викрав дочку в богині родючості Деметри. Та влаштувала скандал, наслідки якого були вельми плачевні (холод, голод, відсутність народжуваності). Загалом, вирішили боги залишити й вовків ситими, й овець цілими – пів року дочка проводила із матір’ю, пів року – із чоловіком.
До Царства Аїда Персефона зазвичай збирається 3 вересня. Недарма кажуть, що це день прощань. Деметра допомагає пакувати сумки й одразу починає сумувати. Так розпочинається осінньо-зимовий період. Богиня у жалобі, природа – також. Люди, щоб не відставати, впадають у відчай і стають легкою здобиччю для ГРЗ. Звичайно, якщо тільки не думають про профілактику та грамотне лікування. До проблеми нежитю потрібно підходити комплексно, діючи на неї «зсередини». Впоратися із таким завданням можуть допомогти натуральні рослинні препарати.

Але що можна зробити вже сьогодні?

Зарядка

Чи згодні з тим, що восени прокидатися складніше, ніж улітку? Ранкова прохолода не радує, а пригнічує, хочеться сховатися під ковдрою й нікуди не виходити. Але оскільки виходити все одно доведеться, краще починати день підбадьорливою зарядкою або пробіжкою. Перші пару хвилин буде здаватися, що це справжнє пекло, але подальший ефект змусить забути про звичну філіжанку кави. Імунітет схвалює.

Контрастний душ

Після ранкових занять спортом йдіть прямо у душ, де грайтеся зі змішувачем: вліво, вправо, посередині. Тіло шоковане, але загартовується, надалі йому буде простіше протистояти вірусам.

Білки та залізо

Шкідливі мікроорганізми люблять сахарозу, тому найчастіше хворіють ласуни. А ось любителі білків (м’ясо, молочка, бобові) та заліза (м’ясо, гречка, гранати) в цьому плані є більш стійкими. Шанувальники шоколадок, робіть висновки.

Теплі ноги

Де тонко – там і рветься. У конфлікті між бактеріями та людиною головна роль надана імунній системі. Якщо вона працює справно, – у супротивників немає шансів. Але якщо у роботі збій, наприклад, унаслідок переохолодження, віруси одразу кинуться в атаку. Тому тримайте тіло, особливо ноги, в теплі.

Какао та клітковина

Мікроби відмінно розмножуються при застійних явищах в організмі. Щоб не дати їм цього зробити, потрібно багато пити (чай та какао восени заходять особливо здорово) та їсти продукти, в яких багато клітковини: житні висівки, лляне насіння, сухі гриби, інжир, абрикоси, шипшину, зелений горошок.

Піші прогулянки

Гуляти восени особливо приємно: не жарко, красиво, асфальт під ногами не плавиться, а жовте листя радує. Окрім естетичного задоволення, осінні прогулянки приносять необхідне у цей період загартування, плюс таку собі фізичну активність.

Приємні зустрічі

Справжнім ударом по організму може стати осіння депресія або стрес, тому намагайтеся отримувати по максимуму позитивні емоції. Зустрічі з друзями, поїздки до цікавих місць, нові хобі, улюблена музика, – все це «на ура» зміцнить ваше здоров’я.

Вітамін С

Вчені ось уже років 100 сперечаються над тим, чи корисний вітамін С для профілактики та лікування застуди, чи ні. Радимо бути на боці турботливої бабусі. А чом би й ні? Тим більше, що смородина, лимон і журавлина – це чудово.

Сон

Якщо влітку можна легко спати по 5 годин на добу, особливо, коли ти живеш у наметі на березі моря, то восени тривалість сну бажано збільшувати та спати не менше 8 годин. Таким чином, ви зможете нівелювати зростаюче навантаження на організм.

Натуральні лікарські засоби

Якщо заклало ніс, і Ви почали чхати, – краще перестрахуватися. Не поспішайте з хімією! Природа подарувала нам ліки рослинного походження. Наприклад, унікальний препарат Синупрет® ЕКСТРАКТ від німецької компанії Біонорика.
Синергічна дія 5 лікарських рослин і висока концентрація в Синупрет® ЕКСТРАКТ дозволять практично з перших годин лікування відчути зменшення закладеності носа та полегшення дихання. Потужна сила рослин проти набряку та запалення, проти вірусів та бактерій відновлює нормальну функцію слизової носа й навколоносових пазух. Все це сприяє прискоренню одужання, зменшенню ризику розвитку ускладнень, при цьому в більшості випадків антибіотик не знадобиться. Синупрет® ЕКСТРАКТ призначений для дорослих і дітей з 12 років, а для малюків з 2 років є вже знайомі форми сиропу, крапель, а з 6 років – й таблеток.

 

Синупрет®ЕКСТРАКТ – ваше ЕКСТРА-рішення у боротьбі з нежиттю та синуситом!

І насолоджуйтесь кожним чудесним осіннім днем!