Міф 1: маска захищає від застуди
Це не зовсім так: марлева маска не здатна повністю вберегти здорову людину від зараження, а ось тим, хто хворіє, її бажано носити, щоб не поширювати віруси далі. Якщо вже вирішили захиститися маскою, пам’ятайте, що її слід змінювати кожні 2 години, а носіння найбільш доречно у погано провітрюваних і закритих приміщеннях – офісі, транспорті, поліклініці. На вулиці ходити в масці немає сенсу.
Міф 2: при температурі потрібно пити гаряче та добре пропітніти
Це не так. Організм сам регулює тепловий обмін і в разі підвищення температури охолоджується за допомогою більш рясного потовиділення. Гарячі напої тільки погіршать ситуацію, тож давати їх хворому при дуже високій температурі не можна. А ось порада щодо «укутати тепліше» – актуальна, але за однієї умови: хворий повинен перебувати в добре провітрюваному та не сильно вологому приміщенні.
Міф 3: хворому не можна купатися
Цей міф не має ніякого наукового обґрунтування. Більш того, ігнорування гігієнічних процедур може погіршити хворобу. Борючись із застудою, всі системи організму приведені у максимальну дію, нирки та видільна система активно працюють над виведенням зайвої рідини та токсинів природним шляхом, а також через пори. Тепер уявіть, який «розсадник» бактерій утворюється на шкірі, якщо не купатися. Отже сміливо йдіть у душ або прийміть ванну комфортної температури. А ось за чим дійсно варто стежити, так це за комфортною температурою у кімнаті та повною відсутністю протягів після купання.