Зображення: Болить горло

Болить горло

Біль у горлі, як правило, проявляє себе першінням, захриплістю і неприємними відчуттями при ковтанні. Досить часто гострий біль у горлі є попередником більш складних захворювань дихальних шляхів. Постійно горло може хворіти через паління або перенапруження голосових зв’язок. Іноді можуть виникати болючі відчуття в горлі після вживання алкоголю, шипучих або дуже гарячих напоїв.

Якщо болить горло, то краще не залишати це без уваги, і відвідати лікаря, який зможе встановити причину їх появи.

Причини виникнення

Біль у горлі можуть викликати дуже багато захворювань, але нижче наведені найпоширеніші з них:

  1. Ангіна, або гострий тонзиліт. При ангіні зазвичай страждають мигдалини. Вони покриваються гнійним нальотом і збільшуються в розмірах, через що і починає боліти горло.
  2. Гострий фарингіт. Це захворювання провокує запальний процес слизової оболонки горла. Як правило, симптоми фарингіту не викликають особливого дискомфорту. Температура тіла піднімається до 37 градусів Цельсія, а болю в горлі не викликають дискомфортних відчуттів.
  3. Хронічний фарингіт. Захворювання виникає при тривалому подразненні слизової оболонки горла.
  4. Хронічний тонзиліт, одне з найбільш часто зустрічаються захворювань горла. Хронічний тонзиліт характеризується уповільненим запаленням мигдалин. Існує кілька ступенів важкості цієї хвороби. Найчастіші симптоми хронічного тонзиліту — зміна виду мигдалин, при загостреннях захворювання спостерігаються поява на них гнійних пробок, а також біль у горлі.

Більшість з цих захворювань досить часто зустрічаються, тому іноді ми не звертаємо увагу на перші симптоми (зазвичай, це біль у горлі при ковтанні), або ж не лікуємо належним чином, коли вже почалася хвороба. Однак правильне лікування необхідно, так як багато захворювань можуть спровокувати певні ускладнення, наприклад, підвищення навантаження на серце і нирки. Лікування болю в горлі безпосередньо пов’язане з причиною її виникнення.

Сильний біль у горлі – що робити?

Біль будь-якого характеру приносить нам певний дискомфорт, і ми хочемо якомога швидше позбутися від докучливого відчуття, але без шкоди для свого здоров’я. Для полегшення болю в горлі розроблено спеціальні ліки на основі натуральних рослин під назвою Тонзипрет. Завдяки вмісту червоного стручкового перцю, лаконоса американського і гваякового дерева, препарат має протизапальну та знеболювальну дію.

Капсаїцин, що міститься в червоному стручковому перці допомагає швидко вгамувати хворобливі відчуття, а лаконос американський покращує імунітет завдяки стимуляції Т-і В-лімфоцитів, має противірусну дію. Тонзипрет добре підходить для людей з хронічним тонзилітом і фарингітом, оскільки містить тільки натуральні речовини. Тонзипрет випускається в зручній для прийняття формі — таблетка або краплях.

Також для лікування болю у горлі можна скористатися наступними методами:

  1. На час хвороби відмовитися від занадто гарячих або холодних напоїв, щоб не дратувати слизову оболонку горла.
  2. При ангіні зменшити неприємні відчуття в горлі можна, обв’язавши шию теплим шарфом.
  3. Корінь імбиру благотворно впливає на слизову оболонку, тому можна його дрібно порізати, залити окропом, і, після того як він добре настоїться, пити маленькими ковтками. В цей напій можна додати мед і лимон для посилення ефекту і смакових якостей.
  4. Можна прополоскати горло за допомогою спеціальних засобів, або просто розведеною теплою водою з сіллю.
  5. Пити більше рідини. За допомогою води з організму будуть швидше виводитися токсини, і він зможе швидше відновиться.
  6. Коли дуже болить горло, неварто перенапружувати голосові зв’язки.

Профілактика

Будь-яке захворювання краще попередити, ніж лікувати. Біль у горлі попередити можна збільшивши в раціоні кількість продуктів, багатих вітаміном С, наприклад, мандаринів, апельсинів або ківі. Рекомендують також з’їдати по зубчику часнику в день, і додати в щоденне меню морси з брусники або журавлини.

Зміцнюйте імунітет і одягайтеся по погоді, тоді не буде з’являтись питання “чому болить горло”. В холодну погоду не варто нехтувати шарфом! У періоди сезонних спалахів захворювань слід підтримати свій організм профілактичним прийомом противірусних препаратів і полівітамінів.

Важливо дотримуватися правил особистої гігієни — добре, ретельно і довго мити руки з милом після вулиці.

Сон є дуже важливою складовою нашого здоров’я і самопочуття. Спати необхідно не менше восьми годин на добу, і не тільки для профілактики — здоровий сон зміцнює наш організм і дає йому сили чинити опір різноманітним захворюванням. А невеликі фізичні навантаження допоможуть нам бути не тільки здоровими, але і бадьорими, енергійними і красивими!

Будьте здорові!