Зображення: Чим лікувати нежить?

Чим лікувати нежить?

Сильний нежить і його лікування одна з найактуальніших проблем в осінньо-зимовий період. Незважаючи на те, що більшість людей розглядає це захворювання як «несерйозне», нежить може доставити масу проблем.

Якщо не приділити цьому належну увагу, можуть бути неприємні наслідки, яких безліч:

  1. утруднене дихання;
  2. головний біль;
  3. відсутність нюху і апетиту;
  4. поганий сон;
  5. почнеться хронічний нежить.

Більшість для лікування нежитю використовують постулат «Якщо нежить лікувати, він пройде через тиждень, якщо не лікувати — за 7 днів» не вживають дій щодо його усунення. У випадку, коли хворий володіє сильним імунітетом, це може спрацювати, але в холодну пору богатирським здоров’ям можуть похвалитися одиниці. Легковажне ставлення до проблеми може призвести до того, що нежить переросте в хронічний, або стане причиною таких проблем як гайморит, отит та інші.

Причини нежитю

Сильний нежить — це вірний друг багатьох простудних захворювань, таких як ГРВІ, ангіна, синусит та інші. А ще він може бути показником алергічних реакцій.

Знижений імунітет, переохолодження, перебування в запилених приміщеннях, крива носова перегородка — все це передумови до появи захворювання. Нежить — найперший провісник застуди, зазвичай спочатку з’являється саме він, а потім вже кашель, біль у горлі, висока температура та інші «принади» простудних хвороб.

Симптоматика

При нежитю розширюються судини в носі, викликаючи набрякання слизових оболонок. Виділяється слиз, який побутовою мовою ми називаємо «соплі». Спочатку ці виділення прозорі і рідкі, але згодом густіють і набувають жовтуватого кольору.

Крім цього хворий відчуває сухість у носоглотці, першіння, іноді нежить супроводжується тяжкістю в голові і закладеністю вух. Природно, знижується нюх і, в деяких випадках, слух (порушена прохідність євстахієвої труби).

Нежить. Лікування різних видів захворювання

Самий «класичний» сильний нежить мовою фахівців носить назву риніт. Є постійним супутником різних простудних захворювань і грипу. Більш запущена форма — синусит, характеризується запаленням слизової пазух носа. В залежності від того, які саме пазухи запалені, виділяють такі види синуситу як гайморит, фронтит, сфеноїдит і етмоїдит.

Незважаючи на свої дуже характерні ознаки, сильна нежить все ж є симптомом багатьох захворювань, різних за своєю природою. Тому пропонуємо більш докладно розглянути різні види цього захворювання.

Найпоширеніший — риніт, ефективно лікується якісними фітопрепаратами (наприклад, Синупрет). Також лікарі рекомендують регулярно промивати носові пазухи і приймати комплекс вітамінів (A, B, C, D, E).

Гайморит — ускладнення неправильно вилікуваного нежитю. Також в деяких випадках гайморит є наслідком карієсу! Так що не дивуйтеся, якщо ЛОР раптом відправить Вас до стоматолога. При гаймориті рекомендується прийом фітопрепаратів в поєднанні з протизапальною терапією.

Синусит — найзапущеніший випадок. У людини з синуситом нежить не проходить роками, в результаті чого він може перейти в хронічний нежить при якому сильно пошкоджується слизова оболонка носових ходів. Вилікувати синусит складно, але можна. Фахівці рекомендують фітопрепарати (Синупрет), фізіотерапію, при необхідності операцію по відновленню викривленої перегородки.

Алергічний нежить. Саме так наш ніс може відреагувати на пил, пилок рослин, тополиний пух і інші подразники. Алергічний риніт зазвичай розцвітає навесні, разом з першою зеленню і квітами. Перш за все, необхідно мінімізувати контакт з алергеном. При алергічному нежитю для лікування призначаються препарати кромогліціевой кислоти, не рекомендуються судинозвужувальні препарати (наприклад, нафтизин).

Засоби від нежитю

Арсенал, призначений для лікування нежитю, дуже різноманітний. Найчастіше лікування нежитю зводиться до застосування різних судинозвужувальних крапель і аерозолів. Цей метод може допомогти позбавитися від проблеми, але не усуне її причину. Крім того, на тлі застосування судинозвужувальних препаратів може виникнути подразнення слизових носа, і навіть носові кровотечі.

Яким би простим не здавався нам нежить, лікування його має бути комплексним. Необхідний препарат, який надавав би одночасно протизапальну, протимікробну, імуномодулюючу і секретолітичну дію.

Одним з найефективніших і перевірених засобів такого спектру є препарат Синупрет німецької компанії «Біонорика».

У складі Синупрету тільки рослинні компоненти, що дозволяє використовувати його при лікуванні нежитю у дітей, вагітних і жінок, що готують груддю. У дослідженні безпеки препарату брали участь 3187 пацієнтів.

Результати досліджень Синупрету по лікуванню нежитю показують, що всі його складові надають виражену терапевтичну дію, а їх комбінація — багаторазово підсилює цей ефект. Натуральна комбінація з екстракту коренів жовтої тирличу, квіток первоцвіту весняного, трави щавлю, квіток бузини чорної і трави вербени допомагає очистити закладені проходи по пазухам носа; слизові виділення розріджуються і виходять; знижується запалення і з’являється можливість вільно дихати. Крім того, Синупрет активізує захисні сили організму і допомагає швидко впоратися зі збудниками інфекції.

Будьте здорові!