Зображення: Як вилікувати кашель?

Як вилікувати кашель?

Людина може кашляти з різних причин. Наприклад, щоб звернути на себе увагу, або зробити попередження комусь з оточуючих. Але головна причина кашлю зазвичай застуда. Восени і взимку, куди б ти не пішов, скрізь можна почути характерні звуки. Поступово і сам приєднуєшся до цього дружному хору.

Кашель спостерігається практично при всіх простудних захворюваннях. Ангіна, грип, ГРЗ, ГРВІ, фарингіт — жодне з них не обходиться без кашлю. Які тільки визначення не вигадують йому фахівці і обивателі: сухий, мокрий, вологий, задушливий, металевий, гавкаючий, каркаючий і т.д. Але, який би він не був, питання виникає тільки одне — «Чим лікувати кашель?».

Види кашлю та захворювання, які його викликають

Цікавий факт — іноді кашель виявляється корисним! За допомогою нього наш організм очищає легені від мокроти, в якій містяться хвороботворні бактерії. Проте слід також враховувати, що корисний лише «мокрий кашель», при якому зазвичай і відходить мокротиння. Сухий кашель тільки дратує і травмує бронхи і гортань, не приносячи довгоочікуваного полегшення. Тому основним завданням фахівці вважають трансформацію сухого кашлю у вологий.

Перш ніж лікувати кашель, необхідно розібратися з його особливостями та причинами, якими він викликаний.

Як і нежить, сильний кашель не є самостійним захворюванням. Це всього лише симптом, який сигналізує про наявність того чи іншого простудного захворювання, алергії або ще яких-небудь проблем зі здоров’ям.

Природно підхід до лікування має бути спрямований у першу чергу на хворобу, симптомом якої є кашель. Наприклад, при ГРЗ лікарі рекомендують приймати засоби проти кашлю, а ось антибіотики, навпаки, небажані. Якщо ж діагностовано більш серйозне захворювання, що супроводжується високою температурою і дуже сильним кашлем (наприклад, пневмонія), то в першу чергу потрібно прийняти антибіотик, який буде боротися з інфекцією, а потім вже проводити терапію, спрямовану на лікування окремих симптомів (кашлю, нежитю і т.д.).

Для того, щоб визначити, що саме і як Вам належить вилікувати, розберемося, який вид кашлю характерний для різних простудних захворювань:

  • грип характеризується постійним кашлем, який у перші дні хвороби сухий кашель, але з її подальшим перебігом стає вологим. При грипі відходить гнійна мокрота, хворий при кашлі відчуває біль у грудній клітці;
  • при парагрипі гавкаючий кашель і хрипота починаються відразу ж, з перших днів хвороби;
  • для респіраторно-синцитіальної вірусної інфекції (PC-інфекції) характерний грудний низький кашель, який також як і у випадку з парагрипом починається з перших днів хвороби;
  • при гострому і хронічному трахеїті як правило з кашлем виділяється гнійна мокрота, сам кашель дзвінкий і досить болючий.

Ангіна лікування і профілактика. Кашель є основним симптомом гострого бронхіту. При цьому захворюванні кашель глибокий, дзвінкий, з перших днів супроводжується виділенням мокротиння. На початку хвороби виділення водянисті, але з її перебігом стають більш щільними, слизовими. Якщо бронхіт хронічний — кашель є постійним супутником хворого. Особливо явно він виражений вранці і в холодних приміщеннях. Також для хронічного бронхіту характерний мокрий кашель та рясне виділення гнійного мокротиння.

При пневмонії кашель дуже сильний і болючий, відчувається гострий біль з боку хворого легкого. На початку хвороби кашель сухий, але з часом переходить у вологий, з виділенням мокротиння іржавого кольору. Постійні супутники зими — хронічний фарингіт, синусит, риніт, також досить часто супроводжуються кашлем. При цих захворюваннях кашель сухий і докучливий. Для захворювань, пов’язаних із запаленням слизових носа (риніт, синусит) характерний нічний кашель, пов’язаний він в першу чергу з порушенням дихання через закладеність носа. Кашель при фарингіті з’являється через постійне першіння і «дряпання» в горлі, як захисна реакція від цих неприємних відчуттів.

Наслідки кашлю

Незважаючи на звичність такого симптому як кашель, ігнорування його без відповідного лікування може призвести до серйозних наслідків. Не вилікуваний кашель при гострих респіраторних захворюваннях (грип, парагрип), бронхітах, трахеїтах може стати причиною пневмонії. Пневмонія дуже небезпечна, вимагає госпіталізації та довгого стаціонарного лікування кашлю. Гострий бронхіт, який так люблять «пускати на самоплив» багато наших співвітчизників, згодом може перерости в хронічний. Хронічний же бронхіт вимагає довгого, якісного і дорогого лікування. Запущений хронічний бронхіт може стати причиною абсцесу легені, бронхіальної астми і вже знайомої нам пневмонії.

Лікування кашлю

Як же і чим лікувати кашель, щоб не допустити появи всих цих небезпечних і небажаних наслідків?

На сьогоднішній день існує безліч популярних засобів для лікування кашлю, від інгаляцій і народних засобів до ефективних аптечних препаратів.

В першу чергу необхідно стежити за кількістю рідини, яку випиває хворий протягом дня. Якщо до цього часу випивання більш ніж 2-х літрів чистої води в день ще не стало хорошою звичкою, саме час її виробити. Рідина необхідна хворому для розрідження мокроти, так вона легше відходить, полегшуючи кашель і роблячи його «продуктивним». При кашлі, який викликаний хворобами горла (ангіна, фарингіт) рекомендоване вживання лужних мінеральних вод, вони ефективніше впливають на мокроту, полегшуючи стан хворого.

Відповідаючи на запитання «чим лікувати кашель» можна забувати про ефективні та безпечні аптечні засоби — муколітики, які полегшують кашель і відхаркування.

Як лікувати сухий кашель? Наприклад, препарат Бронхипрет на натуральній основі екстрактів чебрецю і плюща. Завдяки своїм активним компонентам Бронхипрет полегшує кашель і усуває хворобливість в грудній клітці при нападах кашлю. Під дією препарату Бронхипрет мокрота розріджується і швидше виводиться з організму. Крім впливу безпосередньо на кашель Бронхипрет володіє противірусним, антибактеріальним і протизапальним ефектом, і впливає не тільки на симптоми хвороби, але і на причини кашлю. Особливо ефективний Бронхипрет в лікуванні хронічного і гострого бронхітів.

Дорослим і дітям з 4-х років також можна проводити інгаляції від кашлю. У широкому посуді заварюють окропом трави: шавлія, ромашку, мати-й-мачуху, чебрець. Потім в трав’яний настій додають чайну ложку соди і трохи ментолової або евкаліптової олії. Хворий дихає парами настою протягом 5-10 хвилин, накривши голову рушником. З інгаляціями потрібно бути дуже акуратним, щоб не обпекти обличчя і дихальні шляхи. Відстань від посуду до особи хворого повинна бути не менше 20-30 см, а вода настою не має перевищувати 40 градусів.

Будьте здорові!