Зображення: Трахеїт

Трахеїт

Трахеіт — це захворювання верхніх дихальних шляхів, запалення слизової оболонки трахеї, супроводжуване сильним кашлем. Найчастіше трахеїт виникає на тлі ларингіту, але може виступати і як самостійне захворювання.

Трахея — велика повітроносна трубка, вистелена війчастим епітелієм. Вона затримує мікроби, які пізніше виштовхуються з організму з кашлем. При запальному процесі кількість слизу збільшується, з’являється набряк, тому кашель стає безперервним і болісним.

Причини трахеїту

Основними причинами трахеїту є інфекції вірусного або бактеріального характеру. Трапляється, що хвороба розвивається при курінні, інтоксикації, лікарському отруєнні, вдихання отруйних речовин (пари фарби, бензин, інші хімікати) або переохолодженні. У людей, схильних до алергії, трахеїт може розвинутися в накуреному приміщенні. Іноді трахеїт з’являється при застійних явищах у дихальних шляхах або хворобах серця, нирок.

Вірусний гострий трахеїт зазвичай не небезпечний, він не вимагає ніякого спеціального лікування, крім відхаркувальних препаратів, рясного пиття і спокою. А ось при бактеріальному трахеїті може відбутися обструкція дихальних шляхів і інші ускладнення. Трахеїт також може перерости в хронічну форму і буває атрофічним (витончення слизової оболонки) і гіпертрофічним (набухання і набряк слизової).

Трахеїт – симптоми

  • Сильний сухий кашель, що посилюється вранці;
  • При глибокому вдиху больові відчуття в глотці і напад кашлю;
  • Дихальний стридор — гучне дихання;
  • Міжреберні ретракції (стискання ребер при диханні);
  • Утруднене дихання, погіршується з плином часу;
  • Незначне підвищення температури тіла;
  • Загальна слабкість;
  • Болю в горлі, утруднення при ковтанні;
  • Хриплий голос або дисфонія (беззвучність голосу);

Лікування трахеїту

Основна складність у лікуванні трахеїту — питання «чим лікувати кашель?», Адже з одного боку за допомогою кашлю виходить слиз (що добре), з іншого кашель може бути болючим, і тоді дуже хочеться якнайшвидше його позбутися.

Тому рекомендується лікувати кашель відхаркувальними препаратами. Вони полегшують відходження мокроти. Правильно буде приймати їх вдень, а от на ніч — препарати від кашлю, які блокують кашльовий рефлекс.

Для лікування кашлю застосовують комплексні препарати натурального походження, такі, наприклад, як Бронхипрет. По-перше, він розріджує мокроту, по-друге, має противірусну та антибактеріальну дію, і по-третє, полегшує болі в грудині. У тому випадку, якщо мокрота гнійна — лікар обов’язково повинен призначити антибіотик.

Задаючись питанням «чим лікувати кашель» багато хто робить вибір на користь старого методу інгаляцій над каструлею, але він не ефективний через те що пари не дістають до місця призначення.

Профілактика трахеїту

Основним фактором профілактики трахеїту є захист організму від вірусів та інфекцій. Безумовно, бажано убезпечити себе від вдихання токсичних парів, паління і запорошених приміщень. Рекомендується регулярно робити прибирання та зволожувати повітря. Для того щоб організм міг ефективно боротися із зовнішніми збудниками хвороби необхідно зміцнювати імунну систему. У цій справі кращими помічниками будуть натуральні препарати для імунітету (як, наприклад, Імупрет).

Будьте здорові!