Зображення: Тонзиліт

Тонзиліт

Причини тонзиліту

Тонзілліт — це інфекційне захворювання з запальним процесом лімфаденоїдного глоткового кільця, найчастіше піднебінних мигдалин.

Збудниками бактеріального тонзиліту стають стрептококи групи А, а також інші стрептококи і віруси, іноді — мікоплазми і хламідії.

Тонзиліт може бути гострим або хронічним. Гострий тонзиліт має загальновідоме назва — ангіна.

Ангіни ділять на три види: первинні, вторинні і специфічні. При первинній ангіні уражається тільки лімфаденоїдного кільця глотки. При вторинній — мигдалини. Причиною вторинної ангіни можуть бути такі гострі інфекційні захворювання як скарлатина, дифтерія, інфекційний мононуклеоз, а також захворювання системи крові: агранулоцитоз, аліментарно-токсична алейкія, лейкоз. При специфічних ангінах етіологічним чинником є специфічна інфекція (наприклад, ангіна Симановского-Плаута-Венсана, грибкова ангіна).

Тонзиліт також може бути вірусним, він проходить як супровід ГРВІ і не вимагає окремого лікування. А ось до лікування бактеріального тонзиліту поставитися потрібно дуже відповідально, адже він може перейти в хронічну форму і навіть привести до необхідності видалити мигдалини.

Хронічний тонзиліт загострюється при переохолодженні, стресі і є осередком інфекції в організмі. Не рідкісні випадки, коли інфекція поширюється на інші органи (серце, нирки). Лікування хронічного танзиліту включає в себе полоскання ротової порожнини антисептиками, промивання мигдалин та приймання антибактеріальних препаратів.

Симптоми тонзиліту

  • першіння та біль у горлі;
  • біль при ковтанні
  • неприємний запах з рота;
  • підвищення температури до 37,5-39°С;
  • озноб і загальне нездужання;
  • головний біль;
  • біль у суглобах і м’язах;
  • збільшення лімфатичних вузлів;

 

Лікування тонзиліту

Найчастіше при гострому тонзиліті показана госпіталізація в інфекційне відділення. Коли стоїть питання “як лікувати тонзиліт”, лікарі повинні провести процедури, які мають на увазі промивання лакун мигдалин для видалення звідти інфікованих «пробок». Для боротьби з бактеріями показані антибіотики.

З натуральних засобів призначають гомеопатичний препарат Тонзипрет. Він має протизапальну і противірусну дію та стимулює вироблення гамма-інтерферону. В ході лікування ангіни пацієнт обов’язково повинен дотримуватися дієти багатою вітамінами С і групи В і пити багато рідини (бажано простої, не холодної води).

Запальний процес добре знімає полоскання різними натуральними розчинами: солі та йоду, настойкою календули, соком моркви та хрону, відваром ромашки.

У разі частих ангін ми вже не розуміємо як вилікувати тонзиліт раз і назавжди, тому в таких ситуаціях лікарі можуть порекомендувати видалення мигдалин, це можна зробити хірургічним шляхом або лазером.

Попередження тонзиліту

Щоб запобігти ангіні, в першу чергу, слід підвищувати опірність і стійкість організму до бактерій і вірусів. Тут гарні всі методи підвищення імунітету. Крім того, краще усунути такі дратівливі чинники як пил, дим, надмірна сухість повітря. Важливо вчасно ізолюватися від людини вже хворого бактеріальним тонзилітом, щоб уникнути зараження. При синуситі і карієсі зубів також потрібно своєчасно розпочати лікування, щоб інфекція не поширилася на дихальні шляхи.

Будьте здорові!