Зображення: Синусит

Синусит

Закладений ніс, головний біль, кашель… Подібні симптоми знайомі кожній людині. Дуже часто, банальна застуда і нежить, лікування якого підібрали неправильно, переростають в синусит. У практиці отоларингологів досить часто зустрічається цей діагноз. Дане захворювання підступно тим, що його гостра форма легко може перетекти в хронічну, яку набагато довше і важче лікувати.

Отже, що ж таке синусит?

Синусит — це запалення придаткових пазух носа, яке може протікати як у гострій, так і в хронічній формі. Коли людина здорова, пазухи наповнені повітрям, однак при деяких простудних захворюваннях відбувається скупчення рідини в пазухах. Це призводить до розмноження мікробів і стає причиною інфекційного захворювання.

Причинами синуситу являються:

 1. ГРВІ, незавершене лікування застуди
 2. Переохолодження організму
 3. Мікробна інфекція
 4. Запальні захворювання зубів
 5. Зміна форми перегородки носа
 6. Алергічна реакція

Гострий синусит ділять на різні види, залежно від того, яка частина пазух була пошкоджена:

Починається гострий синусит, як правило, із звичайного тривалого нежитю, який з’явився після перенесеної застуди або грипу. Для синуситу характерні такі симптоми як:

 1. Закладеність носа
 2. Рясні виділення з носа
 3. Головний біль
 4. Підвищена стомлюваність
 5. Біль в області обличчя
 6. Кашель
 7. Підвищення температури

Як лікувати синусит?

Симптоми синуситу схожі на симптоми простудних захворювань. Якщо у Вас виникла підозра на гострий синусит, то необхідно звернутися до лікаря, який підбере підходящу терапію. Антибіотики при синуситі призначають тільки в тому випадку, якщо причиною стала бактеріальна інфекція.

Як правило, лікарі прописують спеціальні розріджуючи і проти набрякові препарати. Препарат Синупрет, виготовлений на натуральній рослинній основі ефективно знімає набряк слизової оболонки носа, полегшує вихід рідини, надасть протизапальну і противірусну дію.

Також препарат Синупрет володіє імуностимулюючим ефектом, відновлює нормальне проходження повітря по навколоносових пазухах і ефективно усуває закладеність носа. Даний препарат широко використовується для боротьби з синуситом завдяки своїй комплексній дії і високій ефективності. Препарат Синупрет випускається у формі таблеток, крапель і сиропу, завдяки чому можна вибрати той вид прийому, який буде зручний для Вас.

Для того, щоб ефективно вилікувати синусит слід пити більше рідини. Добре допомагає гаряча інгаляція з додаванням муколітичних засобів. З ефірних масел для інгаляції варто вибрати масло ялиці, сосни або м’яти. Народна медицина також пропонує багато варіантів для лікування синуситу в домашніх умовах. Пропонуємо кілька нескладних рецептів:

 1. Виготовити спеціальний розчин з морської солі для промивання носа.
 2. Настій звіробою або аптечної ромашки капати по 2-3 рази на день в ніс.
 3. Кілька разів на день капати свіжий сік алое

Іноді для лікування синуситу використовують прогрівання носових пазух, проте до цього методу без рекомендації лікаря вдаватися ні в якому разі не варто.

Хронічний синусит

Хронічним синусит стає, якщо запалення слизової не припиняється протягом трьох тижнів. На жаль, хронічний синусит лікувати набагато проблематичніше і довше, ніж його гостру форму. Найчастіше хронічний синусит починається за алергічних реакцій, імунодефіциту, часто повторюваного нежитю, грибкових інфекцій і хронічного тонзиліту. Лікування хронічного синуситу полягає в прийомі препаратів, які знімають набряк слизової, покращують відтік рідиниі підвищують імунітет.

Профілактика

Синусит – це дуже неприємна хвороба, як і багато інших застуд, тому першочерговим завданням для попередження синуситу є своєчасне лікування застуди та грипу. Звичайно ж, перш ніж лікувати кашель або нежить в домашніх умовах, краще проконсультуватися з лікарем, оскільки від підбору правильної терапії залежить дуже багато.

І, звичайно, не варто забувати про найпростіші методи профілактики:

 1. Загартовування організму допоможе уникнути не лише синуситу, але й інших простудних захворювань.
 2. Регулярне вживання овочів і фруктів багатих вітамінами зміцнить організм і допоможе легше боротися з вірусами та інфекціями.
 3. Помірні фізичні вправи допоможуть тримати все тіло в тонусі і підвищити опірність багатьом захворюванням.
 4. Позитивне мислення — найкраща профілактика всіх хвороб! Посміхайтеся частіше і женіть геть сумні думки, і Ви не залишите захворюванню жодного шансу!

Будьте здорові!