Зображення: Ларингіт

Ларингіт

Причини ларингіту

Ларингіт — це запалення слизової оболонки і підслизового шару горла і трахеї. Найчастіше ларингіт виникає як наслідок інших простудних хвороб (риніту, тонзиліту) або інфекційних (коклюш, скарлатина, кір). У рідкісних випадках ларингіт з’являється і як самостійна хвороба, в основному це пов’язано з переохолодженням горла, перенапруженням голосу (у співаків, акторів, педагогів) і зловживанням алкоголем і курінням. Ларингітом можуть часто хворіти люди з видаленими мигдалинами.

Також не варто скидати з рахунків захворювання травного тракту, зокрема печію, вона викликає дискомфорт, першіння і відчуття грудки в горлі.

Симптоми ларингіту

Першими симптомами ларингіту є:

  1. Сухість, першіння, дряпання в горлі
  2. Біль при ковтанні
  3. Голос стає хриплим і зовсім беззвучним
  4. Крім цього, ларингіт може супроводжуватися сухим кашлем, температурою і головним болем.

Симптоми ларингіту можуть проявлятися до 2-х тижнів, якщо вони при належному лікуванні не зникли за цей час, варто повторно звернутися до лікаря.

Хронічний ларингіт – це постійна хрипота, голос швидко стомлюється, а відчуття першіння викликає постійний кашель. І при загостреннях запалення всі ці симптоми відразу посилюються.

Медики ділять гострий ларингіт на дві форми:

  1. катаральна;
  2. флегмонозна.

Катаральна пов’язана з втратою голосу, при цьому ви можете не відчувати супутніх симптомів хвороби (температура, головний біль, слабкість). А ось при флегмонозній спостерігається загальна інтоксикація організму і висока температура. Набряк в гортані і гнійне запалення викликають гострий біль при ковтанні, і навіть порушення дихання.

Лікування ларингіту

Як лікувати ларингіт, щоб не дратувати запалене горло? Бажано, не розмовляти протягом декількох днів і пити теплі рідини. Добре допомагає молоко з боржомі і медом.

Не можна вживати в їжу занадто гарячі, холодні або гострі страви.

Також, при лікуванні ларингіту призначають полоскання гортані відваром шавлії або ромашки, для полоскань ще можна взяти морську сіль (1 чайна ложка на склянку теплої кип’яченої води, і пара крапель йоду).

Як і при будь-якому захворюванні дихальних шляхів, не обійтися без теплих лужних і парових інгаляцій, зігріваючих напівспиртових компресів на область шиї, гарячих ванн для ніг. Крім цього, лікар може призначити фізіотерапевтичні процедури (УВЧ і електрофорез).

Швидко зняти захриплість допоможе коктейль, який добре знають співаки та актори: 2 жовтки сирого яйця потрібно розтерти з цукром, а потім додати вершкове масло. Його треба приймати між прийомами їжі протягом декількох днів.

Безумовно, при гострій формі ларингіту необхідно медикаментозне лікування. Як вилікувати ларингіт рекомендують фахівці за допомогою гомеопатичного препарату Тонзипрет, він має протизапальну і противірусну дію. У комплексі лікар також може виписати антигістамінні препарати (протиалергічні).

Чим лікувати ларингіт з кашлем?

Супроводжуючий ларингіт сухий кашель треба лікувати відхаркувальними препаратами. Наприклад, бронхолітичних та протизапальним препаратом Бронхипрет, саме ці ліки від ларингіту розріджують мокроту і сприяють її виведенню. З народних засобів рекомендуються відвари мати-й-мачухи, термопсису багна, оману, солодки, екстракт плодів анісу і чебрецю, сік чорної редьки з медом і сік подорожника.

Попередження ларингіту

Ларингіту найчастіше можна уникнути, якщо ретельно стежити за тим, щоб не перенапружувати горло: не пити холодні і міцні алкогольні напої (які дратують слизову горла), не курити (сигарети і кальян) і, звичайно, не підвищувати голос. Тим, хто у зв’язку з професійною діяльністю постійно змушений працювати на підвищених тонах (актори, співаки, викладачі, керівники та працівники виробництв, де голосно працюють машини), необхідно виконувати розминку голосового апарату, частіше пити теплі напої.

Як і у випадку будь-яких лор-захворювань, щоб не довелося задаватися питанням, як лікувати кашель і горло, краще постійно стежити за імунною системою. Адже, існують спеціальні натуральні препарати, які допомагають підвищити імунітет, таким чином, підсиливши опірність організму зовнішнім подразникам.

Стежте за своїм здоров’ям і Будьте здорові!