Зображення: Гайморит

Гайморит

Причини та ознаки гаймориту

Гайморит — це запалення слизової оболонки верхньощелепних (гайморових) пазух, вони розташовані по обидві сторони від носа. Внаслідок запалення, перекривається отвір, який сполучає гайморову пазуху і ніс. Таким чином, відбувається застій слизу (ексудат), і вона, не маючи виходу і вентиляції, перетворюється потім в гній.

Самий основний фактор розвитку гаймориту — це зараження хвороботворними мікробами, такими як: пневмококи, диплококи, синьогнійна паличка, паличка інфлюенци, стафілококи, стрептококи, грибкова та анаеробна флора, віруси грипу. Часто гайморит виникає як ускладнення при гострому нежитю або грипі або інших інфекційних захворюваннях.

Гайморит дуже швидко прогресує і без належного лікування легко може перейти в хронічну форму. Найнебезпечніше в цьому те, що так як гайморові пазухи розташовані близько до очного апарату і головного мозку, запалення може розповсюдитися і на ці органи. Це загрожує виникненням періоститу і абсцесу очниці, сліпоти, менінгіту, тромбофлебіту кавернозного синуса і запальних процесів мозку. Ці хвороби викликають незворотні зміни і дуже небезпечні для життя людини.

Також не рідко причиною гаймориту може бути викривлення носової перегородки, вазомоторний риніт, гіпертрофічний риніт (збільшення носових раковин), а у дітей — аденоїди і алергічні захворювання носа.

Гайморит – симптоми і лікування

Якщо вчасно впізнати наступні симптоми цієї хвороби, можна уникнути тяжких ускладнень:

  • напруга і тиск в гайморової пазусі (або обох)
  • головний біль
  • утруднене дихання носом
  • зубний біль і біль в очних ямках
  • підвищена температура

При хронічному гаймориті симптоми можуть бути неяскраво виражені. Головні ознаки — тривалий нежить, що не піддається традиційному лікуванню. Крім того, ніс постійно закладений, присутні часті головні і біль в глибині очниць. Характерний симптом хронічного гаймориту — ранкова припухлість повік і кон’юнктивіт (запалення слизової оболонки ока) — це свідчить про те, що запалення вже поширилося на стінки очниці.

Лікування гаймориту

Головне правило при виникненні гаймориту — не можна відкладати лікування. Слід невідкладно звернутися до фахівця з ЛОР захворювань, який підбере методи лікування, які підходять саме вам. В обов’язковому порядку показані місцеві процедури — використання крапель, спреїв, інгаляторів, здатних усунути набряк слизової оболонки.

Потужним комплексним засобом від гаймориту є рослинний препарат Синупрет. У ньому міститься екстракт кореня генціани, квіток первоцвіту з чашечками, трави щавлю, квіток бузини чорної, трави вербени. Зазначені рослини, в комплексі мають противірусну, протизапальну, протинабрякову, протимікробну, імуностимулюючу і мукорегуляторну дію. Таким чином,Синупрет забезпечує швидке полегшення основних проявів захворювання — головного болю, нездужання, закладеності носа, активно бореться з вірусами і зміцнює імунну систему.

Також лікар може порекомендувати всім відомий метод вакуумного переміщення під назвою «кукушка». Цей вид промивання околоносних пазух переноситься паціентами легко і призначається при легких формах запалень. В комплекс лікування гаймориту входять і фізіопроцедури (УФО порожнини рота, УВЧ придаткових пазух носа).

У найважчих випадках лікар може порекомендувати як лікувати гайморит не дуже приємною, але необхідною процедурою — прокол гайморової пазухи. Це необхідно, щоб очистити її від гною, коли промивання не допомагають. Після цього туди вводять лікарські препарати.

З народних засобів, при загостренні хронічного гаймориту, часто використовують компрес з глини і інгаляції прополісом.

Попередження гаймориту

У зв’язку з тим, що найчастіше гайморит виникає внаслідок риніту або риносинуситу, слід в першу чергу уважно поставитися до лікування цих хвороб. Ні в якому разі не можна запускати нежить.

Безумовно, як і в профілактиці будь-якого захворювання, важливу роль відіграє підвищення імунітету. Організм людини з хорошою імунною системою буде набагато успішніше боротися з мікробами і не допустить запалення. У цьому допоможе натуральний рослинний препарат Імупрет — його комплексна дія зміцнить імунітет і захистить від мікробів і вірусів. Не нехтуйте також загальними рекомендаціями щодо попередження простудних захворювань.

Будьте здорові!