Зображення: Фарингіт

Фарингіт

Причини фарингіту

Фарингіт — це запалення задньої стінки глотки. Зазвичай причиною захворювання є вдихання холодного або забрудненого повітря, а також хімічні подразники (спирт, тютюн).

Основну роль у виникненні гострого фарингіту грають мікроби (стрептококи, стафілококи, пневмококи, гриби роду кандида) і віруси (грипу, аденовіруси). Також, часто фарингіт з’являється як наслідок нежитю, синуситу і навіть карієсу.

Необхідно відрізняти гострий фарингіт від ангіни. При ангіні запалюються піднебінні мигдалини, а фарингіт вражає більш великі частини глотки.

Серед причин фарингіту ще можна виділити захворювання серцево-судинної та сечовивідної систем, печінки, шлунково-кишкового тракту, порушення обміну речовин, нестача вітамінів в організмі (гіповітаміноз), а також дисбактеріоз.

Таким чином, хронічний фарингіт найчастіше є не самостійним захворюванням, а наслідком хвороб інших органів і систем організму.

В окремих випадках фарингіт може виникнути після травми глотки або після хірургічного втручання (наприклад, при попаданні чужорідного предмету в дихальні шляхи).

Симптоми фарингіту

  1. Відчуття сухості, першіння і дряпання в горлі
  2. Постійний біль в горлі, при ковтанні віддає у вухо
  3. Сухий кашель
  4. Температура тіла при фарингіті підвищується рідко, але іноді може доходити до 38°С
  5. Швидка стомлюваність голосу

При катаральному фарингіті плюс до всього присутнє відчуття «грудки» в горлі, виникає біль при ковтанні. А при гіпертрофічному фарингіті можлива навіть нудота і блювота, так як в глотці скупчується велика кількість слизу, що викликає постійну необхідність відкашлюватися і відхаркувальний.

Лікування фарингіту

Як і лікування застуди, лікування фарингіту передбачає комплекс медикаментозних і народних засобів. Щоб не подразнювати горло рекомендується дієта, що виключає холодне і гаряче, а також солоні і гострі страви. Необхідний постільний режим і рясне тепле пиття, як і при інших хворобах дихальних шляхів.

Як лікувати фарингіт медикаментозними препаратами? Фахівці рекомендують  використовувати «Тонзипрет», він стимулює вироблення гамма-інтерферону і бореться із запаленням. Не рідко виникає питання “як лікувати фарингіт народними методами?”. З народних засобів гарні полоскання та інгаляції. Наприклад, полоскання теплими лужними розчинами (морської солі і соди) або відварами трав (евкаліпта, ромашки та ін.), в якості радикальних заходів — змазування глотки розчином йодогліцерин (0,2%) або нітрату срібла (ляпісом). Добре допомагає корінь імбиру, заварений з лимоном і медом. Призначають фізіолікування (інгаляції з гідрокортизоном, УВЧ, ультразвук, фонофорез з прополісом).

Безумовно, перш за все, необхідно з’ясувати причину виникнення захворювання. Якщо виявлені бактерії, то фарингіт потрібно лікувати за допомогою антибіотиків. Таким чином, усунувши шкідливий чинник, ми можемо далі приступити до лікування симптомів. Природно, лікування фарингіту, як і лікування застуди, має включати вітаміни та імуностимулюючі препарати.

Попередження фарингіту

Застрахуватися від виникнення фарингіту складно. Єдині заходи обережності — уникати шкідливих хімічних парів (на виробництві), не курити і не пити міцний алкоголь. Не варто зайвий раз переохолоджуватися і пити холодні напої.

Загальний гарний стан вашого імунітету дозволить організму з легкістю пручатися будь-яким мікробам і вірусам, якщо вони будуть намагатися проникнути в організм. Також не варто забувати, що необхідно регулярно перевірятися у лікаря — будь-які нездужання в серці або шлунку, печія, це вже приводи звернутися до фахівця. Адже будь-яку хворобу, безумовно, краще усунути на ранніх стадіях.

Будьте здорові!