Зображення: Лімфаденіт

Лімфаденіт

Зазвичай люди і не підозрюють, що звичайна застуда може призвести до небезпечних для здоров’я наслідків. Одним з них є лімфаденіт — запалення лімфатичних вузлів.

Причини лімфаденіту

Лімфаденіт завжди виникає на тлі іншого запалення в організмі. Це можуть бути фурункули, карбункули, карієс, трофічні виразки, тромбофлебіт або остеомієліт, та й просто звичайні садна, і порізи, вчасно необроблені антисептичними засобами. Інфекція з потоком крові або лімфи потрапляє в лімфатичний вузол, розташований найближче до місця ураження. При захворюваннях дихальної системи інфекційного характеру, які розвинулися через застуду (фарингіт, ларингіт, бронхіт, тонзиліт і т.д.), зазвичай запалюються шийні лімфатичні вузли.

У разі застудних захворювань найчастіше збудниками є стафілококи і стрептококи (неспецифічний лімфаденіт). Але запалення лімфовузлів також можуть викликати: паразити і грибки, інфекційний мононуклеоз, паличка Коха (туберкульоз), ВІЛ, вірусні інфекцій дихальних шляхів (класифікують як специфічний гострий лімфаденіт). Існує декілька видів лімфаденіту, в залежності від того, яка частина тіла уражена:

  • підщелепний лімфаденіт;
  • паховий лімфаденіт;
  • шийний;
  • пахвинний.

Симптоми лімфаденіту

Якщо говорити про лімфаденіт, як наслідок інфекції в дихальних шляхах, то найчастіше запалюються шийні і пахвові лімфовузли. Вони збільшуються в розмірах, болять (або просто «відчуваються»), може спостерігатися серйозне підвищення температури (до 41°С) і інші симптоми інтоксикації організму (сильний головний біль, слабкість, лихоманка і т.д.).

Лікування лімфаденіту

Запальний процес важливо зупинити до того, як в лімфовузлі утворився гній. Тому ні в якому разі не можна залишати хворобу без лікування. В першу чергу необхідно здати аналізи на визначення характеру інфекції, щоб лікар міг призначити адекватне лікування  лімфаденіту (ті або інші антибіотики). Адже якщо довести до гнійного запалення — доведеться витягувати гній з лімфовузлів хірургічним шляхом, поки лімфовузол не розірвався і гній не потрапив в прилеглі тканини.

Але оскільки антимікробні препарати не тільки «вбивають» інфекцію, але і значно знижують імунітет (тим більше, що лімфовузли — це частина імунної системи), необхідно допомогти організму пережити такий серйозний стрес. Для цього використовують натуральні комплексні імуностимулятори. Одним з таких є Імупрет — препарат німецької компанії «Біонорика», що випускає рослинні ліки вже понад 75 років.

Імупрет підвищує захисні сили організму і допомагає йому боротися з хворобою набагато ефективніше. Адже, в даному випадку, якщо запалилися лімфовузли — це вже говорить про те, що імунітет був ослаблений.

При правильному лікуванні лімфаденіт проходить без наслідків. А от при відсутності цілеспрямованої і продуманої терапії може перейти в хронічний лімфаденіт і призвести до серйозних ускладнень: запалення інших лімфовузлів, появі нагноєнь на тілі, порушення лімфовідтоку, рубцюванню самого лімфатичного вузла, лімфедеми та ін. Тому не ігноруйте хворобу, лікуйтеся правильно і будьте здорові!