Зображення: Цистит

Цистит

Цистит — надзвичайно неприємне захворювання. Особливо схильні до нього жінки — кожна друга представниця прекрасної статі хоч раз у житті стикалася з цією хворобою. Це обумовлено особливим анатомічної будови жіночих органів сечовидільної системи.

Цистит — це запалення сечового міхура, що супроводжується гострим болем внизу живота, болями при сечовипусканні, частими позивами до сечовипускання (постійно хочеться в туалет). Іноді сеча може змінювати колір (стає каламутною і темною), спостерігається загальна інтоксикація організму (нудота, блювота, висока температура).

Причини виникнення циститу

У 85% збудником запального процесу в сечовому міхурі є кишкова паличка. Серед інфекцій, які викликають цистит також стафілокок, різні грибки, трихомонади та інші мікроорганізми. Бактерії потрапляють в сечовий міхур різними шляхами, деякі й зовсім можуть «жити» там роками, не доставляючи дискомфорту людині, але при переохолодженні, ослабленні імунітету може початися запальний процес. Давайте розглянемо чинники, які можуть вплинути на виникнення циститу:

  • Перенесені інфекційні захворювання (тонзиліт, гайморит (детальніше), фурункульоз, бактерії потрапляють в сечовий міхур зі струмом крові).
  • Переохолодження організму (промочені ноги або сидіння на каменях і бетоні).
  • Часті запори, неправильне підтирання після дефекації, чергування анального і вагінального статевого акту без презерватива можуть призвести до потрапляння інфекції з анального отвору в сечовий міхур.
  • Тривалі перерви між сечовипусканням (не можна терпіти і не йти в туалет, якщо хочеться).
  • Недотримання правил гігієни (необхідно регулярно митися і міняти прокладки під час менструацій).
  • Перенесені гінекологічні, урологічні та венеричні захворювання.
  • Неінфекційні цистити можуть бути спровоковані тривалим застосуванням лікарських засобів або пошкодженням слизової оболонки сечового міхура стороннім тілом (під час операцій або сечовим каменем).
  • Порушення антибактеріального захисту сечового міхура внаслідок зниження імунітету.

Діагностика, симптоми і лікування циститу

Цистит хвороба не смертельна, але вкрай дискомфортна. До того ж, через те, що часто лікарі навіть не намагаються дізнатися і усунути причину виникнення циститу, він повертається знову і знову. Це вже називають хронічним циститом.

У випадку діагностування сильного запалення зазвичай призначаються антибіотики, їх рекомендується приймати разом з рослинними препаратами, які посилюють їх дію. Необхідно дотримуватися постільного режиму, при сильному болі можуть прописати знеболюючі препарати. Але постійне лікування хронічного циститу антибактеріальними препаратами може сильно знизити природні захисні сили організму.

Тому в якості протизапальних засобів і потім для профілактики рекомендується лікуватися натуральними рослинними препаратами. Важливо приймати тільки високоякісн ліки від циститу, ефективність і безпека яких доведена. Наприклад, німецький препарат Канефрон Н, який м’яко впливає на сечові шляхи та нирки, надає спазмолітичну, протизапальну, сечогінну і антибактеріальну дію.

Завдяки екстрактам кореня любистку, золототисячника і листя розмарину, які містяться в Канефрон Н, кровопостачання органів сечовидільної системи поліпшується, зменшується біль при сечовипусканні. Ще один компонент препарату — розмарин, викликає діуретичний ефект.

Флавоніди, що містяться в рослинних екстрактах, знищують хвороботворні мікроби. Всі ці екстракти рослин фармацевтичної компанії Біонорика виготовлені тільки з екологічно чистої сировини. Тому комплексна дія Канефрона Н забезпечує ефективне лікування циститу, швидке одужання без шкоди для решти органів і систем нашого організму. Препарат дозволений навіть немовлятам і вагітним жінкам.

Як лікувати цистит, щоб не зіпсувати життя людині? Неправильне лікування цього захворювання може привести до зниження продуктивності роботи і якості життя, дискомфорт під час статевого акту, необхідність постійно відволікатися на походи в туалет. У самих запущених випадках сечовий міхур деформується і може знадобитися навіть хірургічна операція.Тому, добре подумайте, а краще, проконсультуйтесь з фахівцем перед тим, як вирішите лікування циститу народними методами.

Крім того, цистит у жінок і у чоловіків може перерости в ще більш серйозне захворювання — пієлонефрит, якщо запальний процес пошириться від сечоводу до печінковим балії. Тому не нехтуйте своєчасним і правильним лікуванням циститу, дотримуйтесь правил гігієни і профілактики урологічних хвороб.

Для того щоб хвороба обійшла вас стороною, вчасно і повністю лікуєте всі простудні, гінекологічні і урологічні захворювання, не намагайтеся перенести хворобу «на ногах» і обягайтеся «по погоді».

Будьте здорові!