Зображення: Застуда і зайва вага – чи є зв’язок?
5219

Застуда і зайва вага – чи є зв’язок?

Останні дослідження вчених дозволили виявити цікавий факт. Виявляється, аденовірус 36, який викликає хвороби верхніх дихальних шляхів, здатний стати причиною ожиріння.

Незважаючи на свою “буденність”, застуда залишається тим захворюванням, причини якого ще не до кінця визначені, а постійне виникнення нових видів і мутацій постійно дивує вчених.

Звичайно, як стверджують фахівці, цей вірус далеко не основна причина зайвої ваги, проте він чинить на неї безпосередній вплив. Інфекція викликає негативні зміни обміну речовин, в результаті яких метаболізм сповільнюється, і при тій же калорійності раціону, що й раніше, стрімко починають накопичуватися кілограми.

Доктор Аткінсон, професор патології Університету Вірджинії: “Коли ми проводили дослідження на тваринах, було очевидно, що у заражених вірусом особин жирових клітин більше і вони крупніше в розмірах. Якщо заразити цим вірусом стовбурові клітини, які, як відомо, можуть відновлювати будь-яку тканину або орган, перетворюючись на клітини певного типу, то вони автоматично стануть жировими “.

“Однак, одночасно зі стимуляцією росту жирових клітин, вірус здатний знижувати рівень холестерину і тріглецерідов в крові. Це дає шанс використовувати даний аденовірус для лікування діабету”, – зазначає інший дослідник, Никхил Дхурандхар, професор з Університету Луїзіани. – “Це не означає, що з його допомогою можна буде вилікувати хворих на цукровий діабет. Але можна визначити, який саме з його білків дає такий ефект і використовувати його в розробці нових препаратів”.