Зображення: Фізичні вправи підвищують імунну відповідь організму на вірус
6570

Фізичні вправи підвищують імунну відповідь організму на вірус

Американські вчені прийшли до высновку, що заняття спортом здатні підсилити дію вакцини від грипу. За результатами останніх звітів, вправи повинні проводитися в певный час і мати певне навантаження.

Щеплення від грипу є одним із кращих способів, щоб зменшити ризик зараження цією хворобою. Але вони не є абсолютно надійними. За більшістю оцінок, щорічно вакцини проти грипу блокують інфекцію тільки в 50-70%. З деяких причин, одні люди виробляють менше антитіл до вірусу грипу, ніж інші.

Дослідники з Університету штату Айова для свого експерименту обрали молодих, здорових добровольців. Після вакцинації їх змусили зробити 90 хвилинну пробіжку, інші добровольці сиділи спокійно протягом 90 хвилин після уколу. Потім дослідники перевірили кров на антитіла до вірусу грипу через місяць.

У тих, хто отримав фізичне навантаження, імунна відповідь була в два рази вище, ніж у тих, хто цього не робив. Вони також мали вищий рівень певних клітин імунної системи, які допомагають організму боротися з інфекцією.

Учені також відзначили, що для підвищення імунітету в цілому щоденні фізичні вправи так само корисні, як і імуностимулюючі препарати. Під час епідемії грипу всім, вакцинованим і невакцинованим громадянам рекомендується зміцнювати імунітет натуральними препаратами на травах. В Україні одним з таких є добре зарекомендував себе препарат Імупрет, який можна приймати як дорослим, так і дітям будь-якого віку, в тому числі немовлятам.