Зображення: Вчені знайшли підсилювачі вакцини від грипу, герпесу та ВІЛ
2817

Вчені знайшли підсилювачі вакцини від грипу, герпесу та ВІЛ

Вчені Оксфордського університету (Велика Британія) з’ясували, що поліетиленімін (ПЕІ) здатний посилювати дію противірусних вакцин, у тому числі щеплень проти грипу, герпесу та ВІЛ.

Поліетиленімін – це речовина, яка широко використовується в генній терапії. Ці сполуки прикріплюються до вірусів і допомагають їм проникати в клітини, геном яких необхідно змінити. Дослідники помітили побічний ефект – поліетиленімін підсилюють імунну реакцію організму на появу вірусів.

Після дослідів проведених на мишах вчені отримали результати, згідно з якими, поліетиленімін в 100 разів збільшив число антитіл у крові гризунів.

«При найкращому розвитку подій, можна легко уявити, що люди будуть вдихати або класти під язик одну-єдину дозу вакцини від грипу, і тим самим захищати себе від грипу на кілька років вперед», – говорить автор дослідження.

Вчені всіх країн в останні роки особливу увагу приділяють пошуку речовин, які здатні стимулювати роботу імунної системи організму. Безумовно, питання «як підвищити імунітет» виникає через загальний рівень життя. Екологічна ситуація, шкідливі звички і неправильне харчування призводять до того, що у більшості людей імунітет ослаблений настільки, що навіть перевірені вакцини часом не здатні захистити від вірусів. Читайте про те, як підвищити імунітет природним способом і будьте здорові!