Зображення: Рекомендації щодо запобігання застуди від американських учених.
1032

Рекомендації щодо запобігання застуди від американських учених.

Білл Хенедж з Гарвардської школи громадського здоров’я Чана і Ніл Шахтар зі Школи медицини Ікана Медичного центру Маунт-Синай підготували найдієвіші рекомендації для захисту від ГРЗ і ГРВІ. В основному це «прості істини», які, тим не менш, слід повторювати знову і знову, щоб досконально їх запам’ятати і неухильно дотримуватися. Крім того, всі ці методи захисту від інфекцій науково обгрунтовані і підтверджені дослідженнями, ніякої «народної творчості».

  1. Найпростіша, але одночасно найважливіша порада – постійне підтримання чистоти рук. При цьому вчені рекомендують не тільки мити руки, але і регулярно користуватися антисептиком. Дбати про чистоту рук слід не тільки перед їжею і після туалету, але і після відвідування громадського транспорту, контакту з клавіатурою і мишою, грошима, предметами громадського користування. Антисептик буде просто необхідний, тому що не завжди є можливість вимити руки, крім того, в холодну пору року часте миття може стати причиною пересихання шкіри.
  2. Максимально уникати людей з симптомами застуди, які кашляють, чхають і т.д.
  3. Спати не менше 6 годин. Хороший сон – одна з основ міцного імунітету, поряд з харчуванням і фізичною активністю. Проводилися масштабні дослідження взаємозв’язку браку сну і ризику захворіти на застуду, які показали, що ті люди, що недосипають, хворіють набагато частіше і важче.
  4. Не нехтувати фізичною активністю.
  5. Приймати вітаміни, бажано в полівітамінних комплексах. Особливо корисні в сезон застуд вітаміни С, А, добре зміцнює імунітет цинк. Важливо не переборщити з дозуванням препаратів, адже їх надлишок іноді може завдати ще більшої шкоди організму, ніж нестача.