Зображення: 5 рослин, що захищають організм від інфекцій
4053

5 рослин, що захищають організм від інфекцій

Підвищити імунітет і захистити вас від простудних та інфекційних захворювань допоможуть добре відомі нам рослини: часник, орегано, гвоздика, котячий кіготь і бузина.

Про цілющі властивості часнику, напевно, знають усі. А недавні дослідження виявили, що він підвищує антиоксидантну активність в тілі. Часник має широкий спектр антимікробної дії. Усього одна часточка часнику  це унікальний протигрибковий, протівопаразітний і противірусний засіб.

Орегано або по-нашому материнка, не тільки пікантна приправа до м’яса і риби, виявляється, вона ефективно бореться з патогенними мікробами, і навіть дріжджовими інфекціями (виду кандида).

Крім цього, орегано має тонізуючу і відхаркувальну дію, поліпшує травлення, застосовується для лікування кашлю, хворого горла, нетравлення шлунка.

Гвоздика завжди широко використовувалася в народній медицині, і не дарма. Вона маэ протигрибкову і противірусну діэю. Вона навіть може знищувати деякі штами бактерій, які непідвладні медичним антибіотикам. Її застосовують для полегшення дихання при захворюваннях дихальних шляхів. Вона дає потужний зігріваючий ефект. А також сприятливо впливає на шлунок і печінку, пам’ять і кровообіг.

Котячий кіготь  ефективний природний стимулятор імунної системи. Характеризується протизапальним, противірусним, антимікробним, антіоксідантним ефектами. Ця деревоподібна ліана, кору з якої широко використовують у медичних цілях, відновлює травну систему і очищає шлунково-кишковий тракт і навіть допомагає запобігти побічним ефектам при радіо- і хіміотерапії.

Ягоди чорної бузини незамінні при простудних захворюваннях і грипі. Адже в народній медицині відвар, приготований з квіток і плодів чорної бузини, застосовують як жарознижувальний, сечогінний, глистогінний і блювотний засіб, а настій квітів  при захворюваннях дихальних шляхів. Відвар всієї рослини (корінь, квіти і листя) використовують як засіб, що регулює обмін речовин.