Зображення: Поганий сон негативно впливає на імунітет
3952

Поганий сон негативно впливає на імунітет

Як підвищити імунітет? Потрібно просто висипатися!

Згідно з новим дослідженням учених з Нідерландів, недолік сну позначається на стані імунної системи. У ході експериментів стало ясно, що втрата сну провокує вироблення білих кров’яних клітин, відомих як гранулоцити.

«Гранулоцити як реакція на втрату сну, безпосередньо відображають стресову реакцію організму», – пояснила провідний автор дослідження Катрін Аккерман.

При проведенні дослідження вчені відстежували кількість лейкоцитів у крові у 15 здорових молодих людей, які слідували суворому графіку сну щодня (8:00) протягом тижня, а потім порівняли їх з білими кров’яними клітинами протягом 29 годин сну.

У результаті вчені виявили, що білі кров’яні клітини показали втрату ритмічності день-ніч, а також збільшення під час сну.

Дослідження було опубліковане в липневому випуску журналу Sleep.

Попередні дослідження показали, що з позбавленням сну пов’язаний розвиток багатьох захворювань, включаючи ожиріння, діабет і високий кров’яний тиск. Також вчені припустили, що хронічна втрата сну є чинником ризику порушення імунної системи.

Зазираючи в майбутнє, автори дослідження зробили висновок, що найближчі дослідження повинні вивчити, як саме втрата сну сприяє розвитку деяких захворювань.

«Майбутні дослідження покажуть молекулярні механізми впливу кількості сну на розвиток захворювань», сказала Аккерман. Таким чином, вчені почали роботу над питанням, яке дуже важливе для багатьох людей, чия робота передбачає нерегулярний і недостатній сон.