Зображення: Акліматизація і застуда
5934

Акліматизація і застуда

У період відпусток простудні захворювання аж ніяк не припиняють засмучувати нас, а скоріше навпаки. Бажаючи оздоровити організм, ми вирушаємо в країни з іншим кліматом. Здавалося б, повітря, море, свіжі овочі і фрукти — звідки взятися застуді? А на ділі, кожен з нас не раз повертався з відпустки із застудою, а то й ангіною.

Безумовно, літній час сам по собі провокує нас бути менш акуратними в цьому плані. Рятуючись від спеки, ми із задоволенням потрапляємо під протяги (хто не любить влітку їздити на машині з відкритими вікнами?), постійно п’ємо крижані напої і влаштовуємо тілу величезні перепади температури, то загоряючи на пекучому сонці, то охолоджуючись годинами в холодній воді. Все це і без того може легко спровокувати застуду у людей з ослабленим імунітетом.

Але, навіть крім цього, існує таке поняття як акліматизація. Організму необхідно пристосуватися до нового клімату і в цей час він втрачає свій природний бар’єр, який зазвичай береже нас від хвороб. При акліматизації характерні слабкість, головні болі, проблеми з травленням, і, звичайно ж, простудні захворювання. Лікування застуди на відпочинку слід починати негайно, не можна ігнорувати симптоми. Адже це може призвести до того, що замість 3-х днів, які ви могли прохворіти на відпочинку, застуда обернеться ангіною, ринітом або бронхітом, привезеним з собою додому.

Акліматизація може тривати від 2-3 днів до 2-х тижнів, що істотно ускладнює відпочинок, якщо ви приїхали всього на тиждень. Саме тому раніше прийнято було відпочивати 3-4 тижні, щоб після акліматизації організм встиг оздоровитися.

Щоб акліматизація пройшла спокійно важливо пити бутильовану воду, бажано не місцевого виробництва, менше перебувати на відкритому сонці і дотримуватися правил профілактики літньої застуди. Не рекомендується також в перші дні відпочинку з’їдати весь річний запас вітамінів, поглинаючи всі місцеві сорти фруктів. У всьому важлива поступовість.

Підготувати організм до стресу лікарі рекомендують завчасно: рекомендується приймати вітаміни груп А, Е, С до і під час відпустки. Крім того, під час акліматизації не рекомендовані сильні фізичні навантаження, врешті-решт, ви ж приїхали відпочивати! І, безумовно, краще захопити з собою на відпочинок всі необхідні ліки, щоб лікування застуди можна було почати швидко і без зайвих пошуків! Відпочивайте побільше і будьте здорові!