Зображення: Температура у дитини

Температура у дитини

Температура у дитини — неприємне і болісне переживання як для малюка, так і для його батьків.

Причиною температури може бути інфекція, бактеріальна або вірусна, перегрів, зневоднення, ділянки запалення в організмі, реакція на щеплення, алергія, стрес, в певному віці — прорізування зубів. Але в більшості випадків, температура з’являється як наслідок простудних захворювань.

Збивати або не збивати?

Часто реакція батьків на температуру у дітей полягає в тому, щоб швидше усунути цей неприємний симптом. У хід йдуть різні аптечні і народні засоби, при цьому упускається той факт, що температура — абсолютно природна і необхідна реакція організму на якусь проблему, будь це інфекція, або інші негативні фактори. Дійсно, збиваючи температуру, ви не даєте лейкоцитам ефективно боротися з проблемою.

Слід запам’ятати, що збивати температуру слід тільки в тому випадку, якщо вона вище 39 градусів, якщо температура до 38 градусів, вважається, що це низька температура тіла у дитини. У деяких ситуаціях (дитина молодше 3-х років, у дитини є певні хронічні захворювання, наприклад, порок серця, судоми на тлі температури, сильне зневоднення внаслідок рідких випорожнень, блювоти, відмови від пиття).

Як збити температуру у дитини?

На даний момент в аптеках представлено безліч різних жарознижуючих для дітей. Асортимент настільки великий, що іноді можна розгубитися, вибираючи найбільш ефективний і безпечний засіб. Краще буде, якщо вибір буде продиктований порадою лікаря, або, на крайній випадок, досвідченого фармацевта. Вибір медикаментів істотно залежить від природи захворювання, тому покладатися на інтуїцію або рекламу в даному випадку не слід.

Дуже важливі для постановки діагнозу супутні симптоми (кашель, нежить, біль у горлі, головний біль, розлад ШКТ, болі в різних частинах тіла і т.д.). Надайте фахівцеві повну картину захворювання, для найбільш точної постановки діагнозу!

Запам’ятайте, що дітям протипоказаний аспірин! Є великий ризик прояву побічних ефектів, таких як виразка шлунка, спазм бронхів, синдром Рея. Існує ще кілька жарознижуючих засобів, які не рекомендовані дітям через їх важку дію на організм, будьте уважні і по можливості вибирайте безпечні засоби.

Чим збити температуру у дитини без ліків?

Одне з найвідоміших немедикаментозних, і, в той же час, простих і доступних засобів —розтирання.

Дуже важливо! Коли постає питання “чим збити високу тепрературу дитині?” – ні в якому разі не можна розтирати дитину спиртовмісними рідинами або холодною водою! У першому випадку спирт поглинається порами шкіри, і може викликати сильне отруєння організму, так як печінка дітей не спроможна переробляти продукти розпаду алкоголю. Те ж саме стосується оцту, в результаті його використання організм отримує хімічне отруєння, але вже кислотою. Відомі навіть випадки летальних результатів при застосуванні цих засобів.

Холодна вода у свою чергу може викликати спазми судин, вони звужуються, внаслідок чого кровотік сповільнюється, зменшується тепловіддача і скорочується потовиділення. З боку здається, що шкіра стала холодніше, температура нормалізувалася, але це оманливе враження, тому що за допомогою холодної води, компресів або холодних грілок, жар всього лише вдалося загнати глибше, і тепер внутрішні органи ще більше страждають від перегріву.

Лікарями розроблено декілька простих і ефективних рекомендацій, які допомагають не збити температуру, а швидше впоратися організму з інфекцією, внаслідок чого температура спадає сама.

  1. Рясне питво. Завдяки потовиділенню відбувається тепловіддача, тобто, організм охолоджується. Щоб цей процес був продуктивним, необхідно забезпечити часте і рясне пиття. Вид рідини можна вибрати до смаку дитини — теплий чай з лимоном, морс, компот або проста вода. Рідина не повинна бути гарячою чи холодною, в ідеалі її температура повинна відповідати температурі тіла. Тобто, якщо вона 38 градусів, отже, і питво має бути такою ж температури. Відстежити, чи достатньо рідини споживає хворий, просто. Поспостерігайте за кольором сечі. Світла, практично прозора сеча показує, що пиття достатньо, в той час як інтенсивно жовтий колір підказує, що організм зневоднений.
  2. Приплив свіжого і не сухого повітря. Оптимальна температура повітря становить близько 20 градусів. До того ж, необхідно часто провітрювати, щоб не допустити застою повітря, в якому до того ж можу розмножуватися хвороботворні мікроорганізми. Вологість також дуже важлива. Сухе повітря негативно впливає на стан слизових оболонок, і так пересушені внаслідок температури. Якщо немає спеціального пристрою для насичення повітря вологою, можна розвісити мокру тканину або розставити по кімнаті ємності з водою.
  3. Не треба намагатися надмірно годувати малюка. Сильне завантаження ШКТ забирає сили організму, які необхідні для боротьби з інфекцією. Крім того, процес перетравлення їжі підвищує температуру.
  4. Не можна допускати, щоб дитина мерзла, але перегрів також дуже шкідливий. Тому краще всього одягнути хворого в легкий одяг, і вкрити ковдрою, щоб у разі температурного дискомфорту дитина могла розкритися, забезпечивши собі необхідну тепловіддачу.
  5. Висока активність — біг, стрибки, рухливі ігри, можуть спровокувати підвищення температури.Тому краще зайняти малюка спокійними іграми або почитати книги.

Після температури

Після перенесеної хвороби, особливо з температурою, організм дуже ослаблений і існує підвищений ризик повторення хвороби. Слід зробити деякі заходи, щоб зміцнити імунітет маленької людини, і не дозволити йому хворіти надалі.

  1. Уникайте перепадів температури. Часто причиною того, що організм піддається температурним «гойдалкам», є неправильно підібраний одяг. У більшості випадків, проблема полягає в тому, що батьки намагаються надмірно тепло одягнути дитину, хоча, можливо, на даний момент в цьому зовсім немає потреби. Одягайте малюка по погоді, якщо батькам для збереження тепла вистачає легкої куртки, то дитину теж не варто укутувати в теплий пуховик і три шапки. Вибирайте одяг з натуральних тканин, зручний та комфортний для поточних погодних умов.
  2. Регулярний доступ до свіжого повітря дуже важливий. Це і щоденні прогулянки на вулиці, і регулярне провітрювання приміщення.
  3. Правильне харчування — важливий аспект хорошого імунітету. Легка, різноманітна, натуральна їжа, багата вітамінами і мінералами допоможе дитині протистояти хворобам. Уникайте«псевдокорисної» їжі. Пакетовані соки, магазинні йогурти та інші популярні у дітей нібито корисні продукти, насправді є такими тільки в рекламі. Якщо є бажання побалувати дитину соком або йогуртом, то найкраще приготувати їх самостійно, благо в сучасному світі існує безліч техніки для полегшення цього процесу.
  4. Стан ШКТ безпосередньо впливає на імунітет. Лікування простудних захворювань може негативно відбитися на мікрофлорі кишечника. Особливо погано впливають на ШКТ антибіотики. Після інтенсивного лікування рекомендований прийом спеціальних препаратів з вмістом корисних біфідобактерій.
  5. Імунітет після хвороби ослаблений, і потребує додаткової стимуляції. Для його зміцнення краще використовувати натуральні рослинні препарати відомих і перевірених фармацевтичних компаній, наприклад, Імупрет. Фітонірінговий препарат новітнього покоління збільшує здатність імунних клітин розпізнавати й усувати віруси і бактерії.

Будьте здорові!