Зображення: Нежить у дитини

Нежить у дитини

Нежить — може проявлятися як у вигляді самостійного захворювання (риніт), так і виступати симптомом інших захворювань (найчастіше ГРЗ і ГРВІ). Підступність нежиті в тому, що вона може з’явитися в будь-який час, і взимку, і влітку, хоча, звичайно, улюблений її період — осінньо-зимовий. Багатьом відомо вираз, загальний зміст якого полягає в тому, що нежить лікувати необов’язково. Насправді, риніт — досить серйозна проблема, якій обов’язково потрібно приділити належну увагу. Респіраторні інфекції можуть викликати загострення вогнищ хронічних інфекцій, і призвести до тяжких наслідків для здоров’я. Тому, щоб не погіршити ситуацию, читайте далі, як вилікувати нежить у дитини.

Нежить у дітей — причини, симптоми і наслідки

Нежить, або риніт — запалення слизової оболонки носа, викликане вірусами, бактеріями або іншими подразниками (наприклад, алергенами). Саме слизова носової порожнини першою переживає атаку мікроорганізмів з повітря, тому не дивно, що нежить часто є першим із симптомів застуди. Особливо небезпечний нежить для дітей, адже у них, особливо в перші роки життя, носові проходи дуже вузькі, і у випадку, коли дихання через ніс порушено, великий ризик поширення запалення на навколоносові пазухи, глотку, бронхи, слухову трубу. Що означає ризик розвитку гаймориту, синуситу, фронтиту, бронхіту, отиту та інших захворювань, що характеризуються тяжкими симптомами і складні в лікуванні. Проявляється риніт набряком слизової оболонки носа і рясним виділенням слизу (ріноррея)

На первинній стадії нежить проявляється печінням в порожнині носа, прискореним диханням, іноді поколюванням в носоглотці, можлива температура. Друга стадія настає через кілька днів, і проявляється якраз рінорреєю (виділенням слизу з носа). Потім або настає одужання, або, при неправильному лікуванні, ускладнення захворювання.

Як вилікувати нежить у дитини

Риніт доставляє значний дискомфорт, особливо страждають діти, тому основне завдання батьків за допомогою правильного лікування відновити дихання, забезпечити розрідження слизу і зняти місцеве запалення.

Загальні рекомендації про те, як вилікувати нежить у дитини, такі ж, як при лікуванні ГРЗ і ГРВІ — рясне пиття, постійний приплив свіжого повітря, дотримання лікування, призначеного фахівцем.

Для того щоб швидко повернути дитині можливість дихати носом, необхідно використовувати краплі місцевого застосування. Сьогодні доступний широкий ряд таких препаратів. Це і судинозвужувальні краплі, препарати на основі ефірних масел, різні спреї та аерозолі. Судинозвужувальні краплі швидко усувають симптоми, але при цьому висушують слизову і негативно впливають на війчастий епітелій. Такі препарати викликають звикання і повинні використовуватися обмежену кількість разів. Краплі на основі ефірів не мають негативного впливу, окрім, хіба що індивідуальної реакції. Але діють вони досить повільно.

Самі по собі краплі усувають симптоми нежитю, але зважаючи на специфіку свого застосування, ніяк не допомагають вирішити основну проблему — прибрати інфекцію, яка і викликає захворювання. Як вилікувати нежить у дитини безпечно? Оскільки мова йде про дітей, найбільш оптимальним для лікування респіраторних інфекцій буде застосування рослинних препаратів. Наприклад, препарат Синупрет німецького виробництва, завдяки оптимально підібраним натуральним компонентам, допомагає розріджувати слиз в носі і сприяє її виведенню.

Синупрет виробляє фітонірінгова компанія Біонорика, яка спеціалізується на технологіях, що дозволяють максимально зберігати корисні властивості рослин при виробництві лікарських препаратів. Компанія використовує найякіснішу екологічно чисту сировину, самостійно вирощуючи рослини і ретельно контролюючи процес, починаючи від відбору насіння до збору врожаю.

До складу Синупрет входять квіти первоцвіту, квітки бузини, трава щавлю, трава вербени, корінь генциани. Препарат має противірусну, антибактеріальну, протизапальну, секретолітичним і імуностимулюючу дію. Завдяки комплексній дії препарату в’язка слиз в порожнині носа розріджується, і легко виводиться назовні, знімається набряк слизових носа і пазух. Препарат рекомендований до прийому для дітей від 2-х років (сироп і краплі), він не викликає звикання, і, на відміну від антибіотиків, не має негативного впливу на мікрофлору кишечника.

Як вилікувати нежить у дитини в домашніх умовах?

Перше про що потрібно пам’ятати, що за один день неможливо вилікувати нежить, тому непоспішайте, щоб не погіршити стан. Дитина повинна дихати прохолодним свіжим повітрям, тому краще тепліше одягнути дитину, ніж поміщати в дуже тепле приміщення. Якщо нежить не є причиною інфекції, то буде дуже корисно гуляти на свіжому повітрі. Звичайно, потрібно постійно стежити на носом свого дитя, бо якщо слизова підсихає, необхідно зволожувати її.

Будьте здорові!