Зображення: Кашель у дитини

Кашель у дитини

Кашель — частий супутник дітей в період з вересня по березень. Саме він, поряд з нежиттю, зазвичай стає сигналом для батьків, що здоров’я дитини під загрозою.

Для початку спробуємо розібратися в природі кашлю, зрозуміти, чому він з’являється і що відбувається в цей момент в організмі. Кашель — рефлекторна реакція, спрямована на прочищення дихальних шляхів. Тобто, це ще один трюк, придуманий мудрою природою, щоб позбавити дихальні шляхи від подразників. Кашель може виникати як реакція на зовнішні чинники (дим, різкий запах, застрягла в дихальних шляхах їжа), так і внутрішні (набряк, утворення секрету в дихальних шляхах).

Діти більш схильні до захворювань органів дихання, які викликані активністю вірусів, бактерій або грибків. Імунна система розвивається і вдосконалюється з віком, тому, чим молодша дитина, тим більший ризик захворювань дихальної системи.

Механіка кашлю

Наші верхні дихальні шляхи покриті слизовою оболонкою, яка, у свою чергу, складається з так званого миготливого епітелію, і додатково покрита шаром бактерицидного слизу. Коли в дихальні шляхи дитини потрапляють чужорідні мікроорганізми або частки, вони змішуються з бактерицидним слизом, і, за допомогою вієк, які є на клітинах миготливого епітелію, просуваються назовні і з мокротою виходять з організму. Коли слизова оболонка запалюється, утворення слизу відбувається в посиленому темпі, крім того, секрет виходить більш густий, ніж у здорової людини. Війки миготливого епітелію не справляються з великою кількістю гутою мокротиння, воно повільно просувається назовні, виникає застій слизу, яка є живильним середовищем для шкідливих мікроорганізмів. Створюється ризик розширення зони запалення на бронхи і легені.

Отже, що дати дитині від кашлю, щоб позбавити дихальні шляхи від слизу? Залежно від того, справляється він з цим завданням чи ні, його класифікують на продуктивний і непродуктивний. Відповідно, продуктивний кашель є «вологим», тобто в його процесі відхаркується мокрота. Непродуктивний,«сухий» кашель досить болючий, і часто супроводжується болем у грудях, горлі, напругою преса. Сухий кашель —болісний симптом простудних захворювань, який заподіює масу дискомфорту і істотно погіршує якість життя, дитина не може нормально ні поїсти, ні виспатися, так як напади повторюються знову і знову.

Сильний кашель у дитини – лікування

Головним завданням у лікуванні кашлю є розрідження мокротиння і полегшення його виведення. На ринку фармацевтичних препаратів є маса муколітичних (розріджують мокротиння) і відхаркувальних засобів, але так як мова про дітей, слід звертати увагу не тільки на ефективність, але і на натуральність і безпечність препарату.

Дитині від кашлю ідеально підходить препарат німецької компанії «Біонорика» —Бронхипрет. «Біонорика» відома інноваційною методикою фітонірингу, який передбачає як вирощування рослин на абсолютно екологічно чистих територіях, так і застосування технологій, спрямованих на досягнення в рослинах максимальною і постійної концентрації активних речовин.

Бронхипрет існує у формі крапель, сиропу і таблеток. У рідких формах міститься екстракт чебрецю і плюща, в таблетках — чебрецю і коренів первоцвіту. Ці компоненти мають секретолітичними (розріджують в’язку мокротиння), антибактеріальними та противірусними, протизапальними і бронхоспазмолітичними властивостями. Безпека Бронхипрет підтверджена численними клінічними дослідженнями. Сироп Бронхипрет можна застосовувати вже з 3-хмісячного віку.

Кашель у дитини – народні методи

Головним завданням при лікуванні кашлю у дитини – це, в першу чергу, не нашкодити здоров’ю дитини, по-друге, полегчити стан і очистити організм від інфекції. Згадайте, як ваші мами і бабусі лікували вас у дитинстві, те, що було не дуже приємне на смак, але достатньо ефективне. Наприклад, яєчний жовток з цукром, редька, тепле молоко з медом, різні трав’яні відвари. Головне, пам’ятайте, що ви лікуєте своє дитя і якщо сумніваєтесь в своїх діях, краще проконсультуйтесь с лікарем.

Будьте здорові!