Зображення: Як лікувати горло дитині?

Як лікувати горло дитині?

Біль у горлі – дуже неприємний симптом, який доставляє безліч незручностей і суттєво погіршує якість життя. Особливо важко біль у горлі переноситься дітьми. Людина ковтає близько 600 разів на добу, і кожного разу це супроводжується істотним дискомфортом, не кажучи вже про вживання їжі і води.

Біль у горлі практично завжди супроводжується набряком і почервонінням. Викликати її можуть різні проблеми в організмі. Стоматит, вірусна інфекція у роті, алергія, але найчастіше біль у горлі є наслідком простудних захворювань: тонзиліту, фарингіту, ларингіту. Зупинимося на них докладніше.

Біль у горлі як симптом

Ларингіт – запалення гортані, найчастіше виникає на тлі ГРВІ, грипу або риніту (нежиті). При ларингіті запалюється слизова гортані і голосові зв’язки. Симптоми: біль у горлі, гавкаючий кашель, зміни голосу, температура.

Фарингіт також виникає зазвичай на тлі грипу або ГРВІ. Характеризується запаленням слизової глотки і її лімфоїдної тканини. Симптоми: помірний біль в горлі, хрипкий голос, легке покашлювання.

Тонзилітом називається запалення мигдалин. Часто плутають поняття тонзиліт і ангіна. Насправді, ангіна – це гостра форма захворювання, яка характеризується цілим рядом важких і неприємних симптомів. Симптоми: сильний біль у горлі, головний біль, висока температура (39-40), збільшення і почервоніння мигдалин (при фолікулярній формі спостерігаються також вкраплення жовтих гнійних пухирців), збільшення лімфовузлів (щелепних і шийних), суглобний біль, поганий апетит, загальна слабкість , неприємний запах з рота.

Лікування хворого горла

Оскільки основною причиною запалення горла при кожному з перерахованих вище захворювань (ларингіт, фарингіт, тонзиліт) є віруси, важливо знати чим лікувати горло дитині і доцільно використовувати препарати, що володіють противірусною активністю. Коли мова йде про дітей, особливо важливо, щоб лікування було якомога більш натуральним і безпечним. Тому, якщо гострота і перебіг хвороби дозволяють, призначаються натуральні та ефективні рослинні препарати.

Німецький препарат Тонзипрет містить екстракти трьох рослин, кожне з яких виконують свою функцію по оздоровленню організму. Так, один з компонентів препарату, Лаконос американський, має виражену противірусну активність. За допомогою капсаїцину, алколоїда, який міститься в стручках червоного гострого перцю, Тонзипрет купірує біль у горлі. Третій компонент препарату – гваякове дерево, надає болезаспокійливу, протизапальну і потогінну дію. Ефективність Тонзипрет була клінічно доведена в Німеччині. Препарат значно полегшував такі симптоми як біль у горлі, дискомфорт при ковтанні, почервоніння, збільшення лімфовузлів і т. Д. Що особливо важливо, екстракт Лаконос американського робить препарат і потужним імуномодулятором. Тонзипрет показаний до застосування при болях в горлі вже починаючи з 1-го року.

Як лікувати горло дитині в домашніх умовах?

Зазвичай батьки не хочуть везти дітей до лікарні, а намагаються відомими їм засобами вилікувати або хоча б покращити самопочуття своєї дитини. Часто постає питання “чим лікувати горло дитині вдома?”.

Полоскання – досить відомий і досить ефективний спосіб позбутися від болю в горлі. Існує безліч рецептів полоскань, але насправді важливий сам факт промивання запаленого горла, яке допомагає видалити слиз разом з хвороботворними мікроорганізмами. Краще використовувати класичні рецепти полоскань – відвари трав, розчин солі або соди. Не варто експериментувати на дитині, використовуючи різні екзотичні рецепти з інтернету, можна погіршити ситуацію, викликавши опік або алергію.

Препарати місцевої дії – різні аерозолі, таблетки для розсмоктування і т. д. полегшують симптоматику, але ніяк не впливають на причину виникнення болю в горлі.

Для того, щоб розуміти як лікувати горло дитині важливо вибрати ефективний і одночасно безпечний метод лікування, який би справлявся з проблемою зсередини!

Будьте здорові!