Зображення: Ангіна у дитини

Ангіна у дитини

Ангіна — гостра форма тонзиліту, тобто запалення мигдалин (у народі також використовується термін «гланди») інфекційної природи.

Мигдалини — важливий орган імунної системи людини. Вони складаються з лімфоїдної тканини, яка затримує мікроорганізми, що потрапляють в ротову порожнину з повітрям, рідиною або їжею. Тобто, це своєрідний фільтр інфекцій. Особливо важливо здоров’я мигдалин для дітей, адже, на відміну від дорослих, вони відповідають не за місцевий, а за загальний імунітет, оскільки фактично є єдиною повноцінно функціонуючою ланкою поки ще недосконалої імунної системи.

Під дією факторів, що послаблюють імунітет, мигдалини не можуть ефективно боротися з інфекціями. Мікроби осідають на їх поверхні, накопичуються, що з часом призводить до запалення.

До п’яти років основною причиною ангін у дітей є віруси (риновіруси, аденовіруси, Епштейна-Барра, герпес та ін.). Після п’яти років запалення мигдалин набагато частіше викликають бактерії (стафілококи, стрептококи та ін.). У деяких випадках гострий тонзиліт може бути викликаний грибковою інфекцією (наприклад, кандидою).

Ангіна у дитини – симптоми

Симптоми ангіни досить характерні, тому будь-яки батьки легко зможуть визначити, що у дитини саме це захворювання.

При ангіні присутній досить сильний біль у горлі, який загострюється при ковтанні, іноді цей біль віддає у вухо. При огляді горла чітко видно, що мигдалини збільшені, набряклі, з характерним червоним відтінком. Часто на них можна помітити наліт, який легко знімається з поверхні.

Залежно від стану самих мигдалин, виділяють кілька форм ангіни.

Катаральна ангіна — мигдалини збільшилися і почервоніли, біль при ковтанні помірна.

Лакунарна ангіна — крім червоності і набряклості присутній гнійний наліт, відзначається сильний біль у горлі, висока температура, слабкість.

Фолікулярна ангіна — гній утворює своєрідні пробки в фолікулах мигдалин. Ця форма ангіни протікає ще важче, ніж лакунарна, з сильно вираженою інтоксикацією та інтенсивним болем у горлі.

Ще виділяють такі форми ангіни як флегмонозна, грибкова, герпетична, некротична, але вони зустрічаються досить рідко.

Також, якщо ангіна у дитини, в неї збільшуються підщелепні лімфовузли.

Інтоксикація організму внаслідок гострого тонзиліту проявляється високою температурою, відсутністю апетиту, слабкістю і млявістю, болем у суглобах та попереку.

Як лікувати ангіну у дитини?

Лікування ангіни ставить перед собою кілька основних завдань. По-перше — купірувати вогнище інфекції і зняти запальний процес. По-друге, усунути болісні симптоми, особливо біль у горлі, яка доставляє дитині постійний дискомфорт, заважає їй приймати рідину і їжу.

Залежно від природи захворювання призначаються антибактеріальні або противірусні препарати, виходячи з симптомів — жарознижуючі та знеболюючі засоби. Рекомендований прийом місцевих антисептичних і усувающих біль препаратів. Таким ефективним, зручним і безпечним натуральним засобом є Тонзипрет. Комплексний гомеопатичний препарат німецької компанії Біонорика вже кілька десятків років призначається педіатрами усього світу для лікування запалення мигдалин і хвороб горла. У складі Тонзипрет стручковий перець, гваякове дерево і лаконос американський, їх комплексна дія зменшує набряк і запалення слизової, знижує больовий синдром, допомагає організму успішніше боротися з інфекцією. Препарат не має протипоказань, повністю безпечний і рекомендований до застосування для дітей від одного року, тому ви будете спокійні, коли постане питання “як лікувати ангіну у дитини безпечними засобами”.

У лікуванні гострого тонзиліту важливий постільний режим, рясне споживання рідини, правильний мікроклімат приміщення (прохолода, вологість, приплив свіжого повітря), легка і багата вітамінами їжа, що не дратує горло.

Будьте здорові!