Зображення: Все, що ми не знали про полоскання горла

Все, що ми не знали про полоскання горла

Різні полоскання дуже популярний в нашій країні метод лікування захворювань, пов’язаних з горлом і глоткою, наприклад, ангіни. У народі ходить безліч «чудодійних» рецептів полоскання, майже кожен з яких обіцяє обов’язковий позитивний ефект і швидке одужання. Чи так важливо полоскання в лікуванні хворого горла? Чи є різниця від використання різних рецептів? Як правильно робити полоскання? Чи може воно нашкодити?

Спробуємо розібратися у всіх аспектах популярного народного методу лікування.

Коли полоскати?

Безумовно, ангіна – захворювання, при якому полоскання вважаються особливо ефективними. Однак пам’ятайте про те, що це насамперед інфекційна хвороба. Використовуючи тільки полоскання в якості лікування, є ризик запустити захворювання і покласти початок серйозних ускладнень зі здоров’ям. Полоскання горла при ангіні лише допоміжний засіб, що супроводжує прийом призначених лікарем медикаментів. Слід знати, що саме по собі полоскання не скоротить час хвороби і не гарантує відсутність ускладнень. Цей метод знімає тільки симптоматику – полегшує ковтання і біль, вимиває слиз, що скупчився. Зважаючи на цю специфіку полоскання може бути універсальним методом при будь-якому з простудних захворювань, що супроводжується болем або дискомфортом в горлі. Особливо воно важливо при гнійній ангіні, оскільки допомагає змити гнійні відкладення, які є середовищем для бактеріальних, вірусних та грибкових інфекцій.

Чим полоскати?

Складно повірити – але це практично не має значення! Всі ці складні рецепти швидше мають ефект плацебо, ніж реальну користь. Важливий сам факт промивання водою горла, а значить, в принципі можна використовувати навіть просто теплу воду. Традиційно для полоскань використовують розчини солі та соди, відвари трав (ромашка, календула), мед, лимонний або буряковий сік, яблучний оцет, фурацилін або інші аптечні розчини для полоскань. Ви можете вибрати те, що Вам більше до душі.

Як полоскати?

Насправді питання «як полоскати», куди більш важливе, ніж інгредієнти, які ви додаєте в розчин. Принципово, щоб рідина була теплою. Не гарячою, так як гарячим розчином можна обпалити слизову і посилити дискомфорт, і, звичайно ж, не холодною, так як це знизить місцевий імунітет і посприяє розвитку хвороби. Розкид температури для полоскання – 36-50 градусів, але краще, якщо він буде максимально наближений до температури тіла. Необхідно якомога ретельніше промивати глотку і мигдалини, для цього потрібно голову закидати назад, а язика намагатися максимально висувати вперед, щоб розчин для полоскання проходив якомога глибше в горло і добре омивав мигдалини. Полоскати горло потрібно не менше 30 секунд, а частота полоскань при захворюваннях горла повинна становити не менше 10 разів, краще, якщо ви будете повторювати цю маніпуляцію щогодини. Обсяг рідини на одне полоскання – стандартний стакан (200 мл).

Мало хто знає, але полоскання також є відмінним засобом профілактики ГРЗ. Просто промиваючи горло кожен день, наприклад, при чищенні зубів, можна знизити ймовірність захворювання.